Dětský oddíl na West Cupu, 1.9 – 3.9.2017

Závody probíhaly v blízkosti Nejdku a náš oddíl po delší době reprezentovalo 10 dětí.

Za holky:
Anička Vejražková          kategorie D10C; 3 závody
Kamila Kovandová          kategorie D12B 2 závody
Hanka Pavlíčková            kategorie D14B; 3 závody
Tereza Řitká                      kategorie D14B; 3 závody

Za kluky:
Vojta Kouřil                       kategorie H10C; 2 závody (omlouváme se za původně nepřesný počet závodů)
Jakub Holešta                   kategorie H12B; 3 závody
Tobiáš Bozděch                kategorie H12B; 3 závody
Adam Žebrák                    kategorie H12B; 3 závody
Michal Michálek              kategorie H12B; 2 závody
David Vejražka                 kategorie H12B; 3 závody

Jak jsme si vedli?
Nejlépe asi dopadla děvčata – Anička a Hanka, které se ve své kategorii umístily shodně na 6. místě. Jakub obsadil 8. příčku v |H12 a Tobiáš skončil 10. ve stejné kategorii.  David obsadil 13. místo v kategorii H 14. Adamovi se jeden závod nepodařil, ale ostatní dva se mu povedly a našel všechny kontroly i v poměrně dobrém čase.
Většina dětí se účastnila všech 3 závodů a dokonce i nočního závodu. Děti, kteří se neúčastnily všech závodů, nejsou  celkově hodnoceny.

Jak nám vyšel noční závod?
Protože děti byly po dopoledním závodu a odpoledním tréninku trochu unavené, zvolili jsme pro ně tu nejkratší noční trasu. Navíc stejnou kategorii běžel i trenér s Míšou, takže děti mohly v přímém souboji trenéra porazit. Beze zbytku toho využil dívčí tým, prolétl nočním lesem jako meteor noční oblohou a deklasoval vedení o neuvěřitelných 8 minut.
Hanka a Anička                                2. místo;  19,24 min
Trenér a Míša                                   4. místo;  27,43 min
Jakub, Tobiáš a Adam                   6. místo;  40,14 min
Míša a Davidem                               7. místo;  55,39 min

Zajímavost
Zajímavý byl poslední závod v neděli, který začínal hromadným startem a poté si každý musel sám naplánovat svoji trasu, kudy poběží. Na fotografiích v sekci FOTOGRAFIE jsou zachyceny členové našeho oddílu, nejenom jak se připravují, ale i jak běží do kopce. Všechny děti běžely. Nechaly se pěkně strhnout davem.
Máme radost, že Kamila, která se zatím moc závodů neúčastnila, tak v nedělním závodě našla všechny kontroly a Terka se přes víkend naučila pracovat s buzolou a v nedělním závodě už se daleko lépe orientovala a chyběly jí pouze 2 kontroly k dokončení závodu.

Závěr
Počasí nám sice moc nepřálo. Byla zima, ale myslím, že se závody vydařily a děti byly spokojené. Doufám, že je to naladilo a účastní se i podzimních závodů.  Termíny jsou uvedeny v novém vydání SOOBíka, který byl na závodech rozdán.

Míša F. (+zanedbatelné úpravy Trenér)

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty ze závodů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.