Mistrovství oblasti na krátké trati, Všenory, 8.5.2019

A zase Všenory.
Na Mistrovství oblasti na krátké trati se nás sešlo téměř 30, to je zatím naše největší účast za sezonu. Neuvěřitelné. Toto mistrovství, neboli mistrák či přebor byl na známém místě ve Všenorech, minulý listopad se tu běžela krátká trať. Na začátku to mohlo vypadat, že žádné překvapení na nás nečeká, centrum závodu stejné, název mapy stejný (až na tu koncovku západ), ale překvapení bylo opravdu dost, hned na 1.kontrolu mě čekal prudký výběh do kopce, na 2.kontrolu dlouhý postup přes hluboké údolí ..a tak dále. Skoro žádná kontrola nebyla zadarmo. Myslím, že stavitel nachytal skoro každého. Jednalo se o velmi pěkný terén, ale hodně náročný mapově a hodně běžecky kvůli kamenů. I když se jednalo o náročný terén, všem dětem se podařilo závod úspěšně dokončit. Anička V. 22. z 56 (škoda ztráty na 1k), Kamča a Anežka 46.a47. z 54 (těsně za sebou, jako velké kamarádky), Hanka 5. ( třetí ze SO, Hance se tu daří, minule zde byla také 3.), Šárka 6. (chyběly ji dvě minuty na 3.místo ve SO). Z kluků se nejvíc dařilo Adamovi 23. z 59 (vypadá to, že Akademie mu pomohla), hned za ním Tobiáš 27.a Jakub 29., ani Jorik, Michal a Martin se neztratili. A totéž platí pro Ondru V. a Davida, kteří běželi těžší kategorii H16, Jonáš H10 a Tonda H12 (u obou škoda ztráty na 1k).